Misyonumuz

“ Günümüzde insanlığın karşılaştığı en önemli sorunlardan biri olan, insan hayatını ve sağlığını ciddi şekilde tehdit eden sigaraya karşı, insanlığı korumak yegane amacımızdır.”

Günümüzde insanlığın karşılaştığı en önemli sorunlardan biri olan, insan hayatını ve sağlığını ciddi şekilde tehdit eden sigaraya karşı, insanlığı korumak, nihai amaç olan sigaranın dünyada tamamen yok edilmesine kadar bu insanlık düşmanı madde ile bu maddeyi koruyan tüm oluşumlarla mücadele etmektir. Bu kapsamda, her türlü uyuşturucuyla da mücadele etmektir.

Bu mücadeleyi sürdürecek yasal her türlü aracı kullanarak, bu amaca katılacak bütün kesimlerin birlikte hareket etmesini koordine etmek, eğitim, bilinçlendirme çalışmalarında bulunmak önde gelen faaliyet konusudur. İnsan sağlığını korumak ve sağlıklı çevrede yaşanmasını sağlamak ana amacımızdır. Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen genel kurul toplantılarımız, konferanslarımız, seminerlerimiz, ödül törenlerimiz, sosyal aktivitelerimiz ile birlikte fikir alışverişleri ve önerilerde bulunarak sigarayı bırakmaya yönelik teşviklerimizi arttırmak ilkelerimiz arasındadır.

Her geçen gün artan sigara salgınına karşı okurlarımızı bilinçlendirmek, henüz sigaraya başlamamış olan çocuk ve gençlerin hiçbir zaman sigaraya başlamaması, sigara içmeyenlerin, bırakmış olanların korunarak pasif içiciliğin önlenmesi, tiryakileri bırakmaya teşvik etmek ve bırakmak isteyenlere yardımcı olmak, başta çocuk ve gençler olmak üzere, insanları tütün tehlikesinden korumak ve tütün, bütün dünyada yok oluncaya kadar mücadele etmek icraatlerimizin temelini oluşturmaktadır.