Medyada Biz

19 Aralık 2019

‘Sigara içenlerin sayısı 30 milyondan 20 milyona düştü’

İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 20. Yıl


19 Aralık 2019

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği 20.Yıl

20.Yılda Sizi de Aramıza Bekliyoruz!


10 Kasım 2019

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı; Bloomberg ekranlarında yayınlanan “Lütfen+1” programının konuğuydu.

Doç.Dr. Mustafa AYDIN : Bloomberg Ekranlarında yayınlanan, Şebnem Schaefer ve Orhan Kural’ın sunduğu “Lütfen+1” programında sigara üzerine değerlendirmelerde bulunduk.


9 Şubat 2019

TÜRKİYE SİGARAYLA SAVAŞ DERNEĞİ DOÇ. DR MUSTAFA AYDIN BEYAZ TV EKOPAZAR

Dernek Genel Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Aydın 9 Şubat Dünya Boykot Günü’nde önemli açıklamalarda bulundu.


2 Ekim 2019

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı: “Otomobillerde sigara yasağı hassasiyetle takip edilmeli” (İHA)

Otomobillerde uygulanmaya başlanan sigara yasağını değerlendiren Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, “Yerinde ve çok önemli bir karar. Bu karar aynı zamanda sigara ile savaşımızda bizler açısından da önemli bir kazanım. Ancak bunun hassasiyetle takip edilmesi ve sürdürülebilir olması şart” dedi.


20 Kasım 2018

Tv Programlarımız ve Gazetelere Röportajlarımız

Yeni tuzak Elektronik Sigara mı? – (TSSD Başkanı Dr. Mustafa Aydın)


9 Şubat 2018

CNN Türk Akşam Haberleri Programı

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle CNN Türk kanalında yayınlanan röportajda Dr. Mustafa Aydın sigara tüketiminin arzu edilen seviyeye düşürülmesi için seferberlik ilan edilmesi gerektiğini vurguladı.


11 Ocak 2016

CNN Türk Haftasonu Programında Hakan Çelik İle

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Hakan Çelik ile CNN Türk ‘’Hafta Sonu’’ programına konuk oldu. Programda Genel Başkan Dr. Mustafa Aydın sigaranın ülke ekonomisine ve insan sağlığına verdiği zararlardan bahsetti.


10 Şubat 2015

NTV Akşam Haberleri Programı

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydin 10 Şubat 2015 tarihinde NTV’de yayınlanan Akşam Haberleri programının canlı yayın konuğu oldu. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Mustafa Aydın, Dünya Sigarayı Boykot Günü kapsamında sigaranın sağlığa zaraları ve çalışmaları konusunda bilgiler veriyor.


10 Şubat 2015

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydin 10 Şubat 2015 tarihinde NTV’de yayınlanan Güne Başlarken programının canlı yayın konuğu oldu. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Mustafa Aydın, sigarayla mücadeleyi değerlendirdi.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydin 10 Şubat 2015 tarihinde NTV’de yayınlanan Akşam Haberleri programının canlı yayın konuğu oldu. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Mustafa Aydın, Dünya Sigarayı Boykot Günü kapsamında sigaranın sağlığa zaraları ve çalışmaları konusunda bilgiler veriyor.


2 Ocak 2015

Milliyet Gazetesi ile Röportaj

2 Ocak 2015 tarihinde Milliyet gazetesinde Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın “Tiryaki Sayısı 20 Milyona Düştü”konulu röportaj gerçekleşti.


29 Aralık 2014

SKY 360 Oylum Talu ile İyi Akşamlar Programı

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydin 29 Aralık 2014 tarihinde SKY 30’da yayınlanan Oylum Talu ile İyi Akşamlar programının canlı yayın konuğu oldu. Programda Sigaranın zararlarından ve Türkiye’de sigara kullanımı hakkında istatiksel bilgi verdi.


28 Şubat 2014

TRT Haber’de yayınlanan “Haber Tadında” Programı

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın 28 Şubat 2014 tarihinde TRT Haber’de yayınlanan “Haber Tadında” Programının canlı yayın konuğu oldu. Programda sigaranın zararlarından ve Türkiye’de sigara kullanımı hakkında istatiksel bilgi verdi.


6 Kasım 2013

Kanal A’da yayınlanan Akşam Kuşağı Bülteni

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın 6 Kasım 2013 tarihinde Kanal A’da yayınlanan Akşam Kuşağı Bülteni‘ne İstanbul Aydın Üniversitesinden canlı yayın konuğu oldu.


25 Mayıs 2013

Samanyolu Haber TV’de Ana Haber Bülteni

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın 25 Mayıs 2013 tarihinde Samanyolu Haber TV’de Ana Haber Bülteninin canlı yayın konuğu oldu.


18 Mayıs 2013

NTV Yayınlanan Moderatör Programı

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, TSSD’nin son yıllarda üzerinde önemle durduğu sigarayı bıraktırma kartelleri ve elektronik sigaranın zararları konularında konuşmak üzere 18 Mart 2013 tarihinde NTV Gece Bülteni’nin konuğu oldu. TSSD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın program öncelikle Dernek olarak 1997’den bugüne kadar Türkiye’de sigarayla savaş konusunda oldukça önemli bir yol kat ettiklerini, son yıllarda çıkan yasalarla da desteklenen çalışmalarının süreceğini belirtti. Dr. Mustafa Aydın konuşmasında devamla, TSSD olarak yıllardır savaştıkları sigara kartelleri ve sigara bağımlılığı sorununa son yıllarda sigarayı bıraktırma kartellerinin eklendiğini ve bunun bazı durumlarda sigaranın kendisinden çok daha fazla tehlike arz ettiğini ifade etti


29 Aralık 2012

Bloomberg”de yayınlanan “Sektör Meclisleri Programı

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın 29 Aralık 2012 tarihinde“Bloomberg”de yayınlanan “Sektör Meclisleri” programının canlı yayın konuğu oldu.


14 Aralık 2012

TRT Türk yayınlanan “Bugün” Programı

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın14 Aralık 2012 tarihinde “TRT Türk” de yayınlanan “Bugün” programına canlı yayın konuğu oldu.


DİĞER HABERLER VE ROPÖRTAJLAR

 • Ulusal yayın yapan çeşitli televizyonlarda -TRT, ATV, Show, Kanal D, CINE 5, Fox Tv, TGRT Haber, Expo Tv, Kanal 7, CNN Türk, Haber Türk, Kanal Türk, CNBC-e, NTV, Star TV, TV8, Meltem TV, Kanal A– , yaklaşık 100’ün üzerinde TV Kanalı’na Genel Başkan Dr. Mustafa Aydın ve Yönetim Kurulu üyelerimiz katıldı.
 • Yerel Yayın yapan çeşitli televizyonlarda 50’nin üzerinde TV programına TSSD adına katılım sağlandı ve sigaraya karşı toplumsal bilinçlendirme ile ilgili bilgiler paylaşıldı.
 • Her hafta Cuma günleri Expo Channel TV‘de canlı olarak yayınlanan “Franchise Dünyası” isimli Tv programında Genel Başkanımız Dr. Mustafa AYDIN sigaranın zararları hakkında bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirmek adına programın bir bölümünde yer almaktadır.
 • 20 Kasım 2012 tarihinde CINE5 TV‘de Hayata Şans Ver Programına derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Kırtay canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 4 Ekim 2012 tarihinde Kanal A‘da Günebakan Programına derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 1 Eylül 2011 tarihinde Bloomberg TV‘de Gülin Yıldırım ile Gündem Programına derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 8 Temmuz 2011 tarihinde Kanal B’de Ana Haber Bülteninde Genel Başkan Dr. Mustafa Aydin ile röportaj gerçekleşti.
 • 31 Mayıs 2011 tarihinde TGRT Haber‘de “Bugün” programına derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydin canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 8 Mart 2011 tarihinde Kanal 24‘de “Söz Kampüsten İçeri” programına derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 3 Şubat 2011 tarihinde CINE5 de yayınlanan “Ayla Çetinkaya ile Günün Konuğu” programına derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali YÜKSEL canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • Kanal 24’de “Haftasonu Moderatörü” Programı
  22 Ocak 2011 tarihinde saat 10:00-12:00 arası Kanal 24’de “Haftasonu Moderatörü” programına derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın canlı yayınkonuğu olarak katıldı.
 • 12 Ocak 2011 tarihinde Türkiye Gazetesi Derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın  Danıştay 10. Dairesi’nin İzmir Kahveciler Odası’nın açtığı davanın ardından, kahvehanelerde sigara yasağı getiren yasa maddesinin iptal edilmesi için açtığı davanın iptali ile ilgili olarak röportaj yapıldı.
 • 7 Ocak 2011 tarihinde TRT Radyo (95.6) saat 12:10 “Haber Yorumu” bağlantısına katıldı.
 • 20 Haziran 2010 tarihinde ATV Ekopazar da Ekovitirin Dergisi Yılın Starları Ödül Töreninin derneğimizin ödülünü alırken ki görüntülerine yer verilmiştir.
 • 20 Kasım 2010 tarihinde saat 19:30’da Derneğimizin Başkan Yardımcısı Güneri ÖZSOY’un Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle  NTV Ana Haber Bülteninde yaptığı açıklama yayınlandı.
 • 4 Kasım 2010 tarihinde saat 11.00-13.00 arasında Derneğimizin Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın, TRT Arapça‘da yayınlanan “İstanbul’dan Hayırlı Sabahlar” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 28 Ağustos 2010 tarihinde SKY Türk‘de yayınlanan “Profesyonel” programına Derneğimizin Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın canlı yayın konuğu olarak katıldı.
 • 3 Temmuz 2010 tarihinde 10.00-12.00 saatleri arasında TRT Haber‘de yayınlanacak “Haber Tadında” programına Derneğimizin Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın canlı yayın konuğu konuğu olarak katıldı.
 • 13 Haziran 2010 tarihinde Kıbrıs Genç TV Ana Haberlerde Ekovitirin Dergisi Yılın Starları Ödül Töreninin derneğimizin ödülünü alırken ki görüntülerine yer verilmiştir.
 • 3 Mayıs 2010 tarihinde Rumeli TV’de “Mutluluk Sanatı” canlı yayın programına Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın katıldı.
 • 8 Haziran 2010 tarihinde Number One TV’de Ana Haberlerde Türkiye Sigarayla Savaş Derneği İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni görüntüleri yer aldı.