Avrasya Maratonlarımız

İstanbul Maratonu / 13 Kasım 2016 “Biz Sigarasız Dünyaya Siz Nereye!..”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş tarafından 13 Kasım 2016 tarihinde Altunizade’de verilecek olan starttın ardından Dolmabahçe’de sona erecek ve yüzbinlerce kişinin Boğaziçi Köprüsü’nde buluşacağı gerçekleştirilen spor festivaline Türkiye Sigarayla Savaş Derneği ve İstanbul Aydın Üniversitesi’de katılım gösterdi.Türkiye Sigarayla Savaş Derneği ve Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı dumansız hava sahasına bir kez daha dikkat çekmek için  “Biz Sigarasız Dünyaya Siz Nereye?” sloganıyla halk yürüyüşüne katıldı.


37. İstanbul Maratonu / 15 Kasım 2015

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş tarafından 15 Kasım 2015 tarihinde Altunizade’de verilecek olan startın ardından Dolmabahçe’de sona erecek ve yüzbinlerce kişinin Boğaziçi Köprüsü’nde buluşacağı gerçekleştirilen spor festivaline Türkiye Sigarayla Savaş Derneği ve İstanbul Aydın Üniversitesi’de katılım gösterdi.


36. Avrasya Maratonu / 16 Kasım 2014

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın önderliğinde Avrasya Maratonuna “Sağlıklı Yaşam ve Sigarayla Mücadeleyi Teşvik” İçin Özel Katılım
Bu yıl 36.sı düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’na, “İstanbul Aydın Üniversitesi ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD)” sağlıklı yaşam ve sigarayla mücadeleyi teşvik etmek için katılım sağladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TSSD Başkanı Dr. Mustafa Aydın dernek üyelerini, öğrencilerini ve personellerini bu anlamlı günde yalnız bırakmadı.
Bu yıl 36.sı düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’na, “İstanbul Aydın Üniversitesi ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği” sağlıklı yaşam ve sigarayla mücadeleyi teşvik için katıldı. Yaklaşık 500 kişinin katılım sağladığı maratona, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın da katılarak destek verdi.
Ülkemizde 1999 yılından beri faaliyet gösteren ve özellikle sigarayla savaş mücadelesinde önemli katkılar sağlayan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği, yaptığı çalışmaları yasalarla da desteklerken sosyal sorumluluk projeleriyle de ülke çapında önemli girişimlerde bulunuyor.
Dr. Mustafa Aydın başkanlığında yürütülen Türkiye Sigarayla Savaş Derneği, ülkemizde son on yılda yapılan kamuoyu araştırmalarında, sahip çıktığı sosyal sorumluluk projeleriyle örnek teşkil eden ilk üç sivil toplum kuruluşu arasında yer aldı. Ayrıca dernek, 2002 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü’nün “Avrupa Sigara ile Mücadelede En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu” ödülünü kazandı. En başta sigarayı bırakma konusunda çalışmalarda bulunan TSSD, sağlıklı yaşamın desteklenmesi konusunda da faaliyetler göstererek bu yıl üçüncü kez “Altın” kategorisinde düzenlenen 36. İstanbul Avrasya Maratonu’nu kapsamında halk yürüyüşüne katıldı.  İstanbul Aydın Üniversitesi personelleri ve öğrencilerinin de katılım sağladığı yürüyüş Altunizade Köprüsü’nün altında start verildi.  100 bin kişiyle sınırlandırılan halk yürüyüşüne katılım sağlanarak sigarayla mücadelenin sağlıklı bir yaşama desteği vurgulandı.

35. Avrasya Maratonu/ 17 Kasım 2013

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Yönetim, İcra Kurulu ve üyeleri 17 Kasım 2013 tarihinde Avrasya Maratonu Halk Koşusuna katıldı. Halk koşusu çıkışı, Boğaziçi Köprüsü’nün gişelerine 1500 metre mesafededir. (Altunizade Köprüsü altı). Yarış, İnönü Stadyumu önünde sona erdi.

TSSD Öğrenci Klupleri, üyeler ve İAÜ sporcularının da katıldığı maratonda TSSD ailesi pankartları ve sloganları ile çevreden ve basından yakın ilgi gördü.

Amaçlarının toplum bilincini artırmak ve gençlerimizi sigaraya başlamadan bilgilendirmek olduğunu belirten Başkan Vekili Güneri Özsoy, yaklaşık 5 senedir katıldıkları maratonda her sene katılım sayılarının artışından büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.


34. Avrasya Maratonu/ 11 Kasım 2012

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Yönetim, İcra Kurulu ve üyeleri 11 Kasım 2012 tarihinde Avrasya Maratonu Halk Koşusuna katıldı. Halk koşusu çıkışı, Boğaziçi Köprüsü’nün gişelerine 1500 metre mesafededir. (Altunizade Köprüsü altı). Yarış, İnönü Stadyumu önünde sona erdi.


33. Avrasya Maratonu / 17 Ekim 2010

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri ile birlikte, 17 Ekim 2010 tarihinde Avrasya Maratonu Halk koşusuna katıldı.


32. Avrasya Maratonu / 18 Ekim 2009

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği, Yönetim ve İcra Kurulu olarak, 18 Ekim 2009 tarihinde Avrasya Maratonu Halk Koşusuna katıldı. Halk Koşusu çıkışı, Boğaziçi Köprüsü’nün gişelerine 1500 metre mesafededir. (Altunizade Köprüsü altı). Yarış, İnönü Stadyumu önünde sona ermiştir.


31. Avrasya Maratonu / 15 Ekim 2006

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri ile birlikte, 2006 yılında Avrasya Maratonu Halk koşusuna katıldı.